Jan Augusta — portfolio

Blue Sky Film Distribution / distribuční společnost / 2005

Příběh zrodu jedné značky...

BSFD-logo01.gif, 1,1kB

I. fáze - provizorium
Klient nutně a velice rychle potřebuje logo pro vznikající společnost. Požadavkem je využít zkratku společnosti. Vzniká jednoduchý logoznak s univerzálním použití.


BSFD-logo03.gif, 1,2kB

II. fáze - letec
Z inspirace průkopníky letectví, bláznů napodobující ptáky, přichází jasnější představa o charakteristické a definitivní značce. Hrdina na sestrojených křídlech se vznáší nad zemí a z výšky sleduje vše skleněným okem kamery. Dobrý symbol pro společnost hledající a distribuující filmy. Stylizace letce je v této fázi přinejmenším nedůsledná před námi je ještě dlouhá cesta. - ovšem nastává problém, klient se předčasně se značkou ztotožňuje a nepřipouští tvarovou změnu ve stylizaci figury.


BSFD-logo02.gif, 1,2kB

III. fáze - operace
Přes klientovo zatvrzení se pokračuje v práci a křídla rozprostře zbrusu nový letec. Klientovy byl presentován s tímto doprovodným textem: Vrhnul jsem se do kompletního a náročného chirurgického zákroku na našem filmovém letci. Prošel těžkou mnohahodinovou operací, ale vše dopadlo dobře a již se má čile k světu. Jeho vzhled je teď nekompromisní a radikální stylizace se nám v budoucnu bohatě vyplatí. Z přihřátého gymnasty s motýlími křídly se stal sebevědomý atlant s orlí perutí. Společně s typografií tvoří kompaktní obdélníkový tvar, který se vždy snadno umístí do formátu. Velmi si přeji aby jste mou radost nad proměnou sdílel společně se mnou.


BSFD-logo03a.gif, 1,1kB

III/5. fáze - pod stůl
Z počátku to vypadalo, že nový charakter značky klienty přesvědčil .Musela, ale zmizet zkratka (která byla na počátku v zadání), neboť se objevila obava, že v angloamerickém světě by se BS dalo vyložit jako BULL SHIT a FD zase FIRE DEPARTMENT. Nakonec byla tato forma smetena ze stolu, americký společník firmy shledával u tohoto návrhu přílišný vliv komunistického tvarosloví.


BSFD-logo04.gif, 1,1kB

IV. fáze - zvyk je železná košile
Po neúspěchu s radikálním řešením přišel čas na něžné zacházení a návrat k "měkkému" tvarovému charakteru prvního návrhu. Letec byl v tomto duchu přepracován, ale zvyk je železná košile.


BSFD_katalog02.jpg, 21kB


BSFD_katalog03.jpg, 14kB


BSFD-katalog01.gif, 4,0kB


BSFD-vizitka01.gif, 1,8kB BSFD-vizitka03.gif, 2,4kB


BSFD-vizitka03a.gif, 2,1kB


BSFD-firemnitabulka.gif, 5,7kB


BSFD-firemnitabulka02.gif, 4,5kB


BSFD-CD01.gif, 2,4kB


BSFD-CD02.gif, 2,1kB


BSFD-DVD.gif, 2,1kB


BSFD_konceptwebu.jpg, 30kB


BSFD-razitka.gif, 5,7kB