Jan Augusta — portfolio

Návrh virtuálního knihkupectví / 2010

Zakázka, která přichází jednou za uherský rok. Fantazii si pusťte na špacír a připravte se na dlouhou spolupráci. Vytvořte snový svět kde neplatí pozemské zákony. Místo kde by bylo jen posezení na lavičce zážitkem. Oáza v bláznivě rychlém a studeně programovaném světě internetu. E-shop co nenabízí jen nejrychlejší vyhledání produktu, objednání a zaplacení. Mělo by to být knihkupectví kde se rádi zdržíte, prohlédnete knihu či cd, přečtete úryvek nebo poslechnete ukázku. Prohodíte pár slov s prodavačem a zažijete něco trochu jiného. Bohužel zatím zůstalo jen u návrhu. Plány byly asi až příliš odvážné na dnešní ustrašenou dobu.
knihy01.jpg, 47kB

Návrh na vstupní stranu s rozcestím. Jedny dveře vedou do elektronického světa. Druhé do světa pohádkového.
knihy02.jpg, 59kB

Ovšem místo do obchodu, vstoupíte do voňavé zahrady, kterou by jste za zdmi velkoměsta nikdy nečekali.
Po prašné cestě můžete dojít k samotnému krámku, k protější vysoké cihlové zdi, která toto místo chrání a uspěchaností města. Můžete se jen tak projít zahradou a obdivovat roztodivnou nebo spočinout na lavičce a zahledět se do mraků.
knihy03.jpg, 37kB

Projdete-li skleněnými dveřmi, ocitnete se v prostoru připomínající obchod. Jen v jednom se liší, není zde žádné zboží.
Měkké světlo vrhá stín na podlahu z leštěných parket, na velkou starou knihu, tvořící pult pro pokladnu a obsluhu zákazníků. Celou zadní část krámu zakrývá těžký sametový závěs. V pravé části visí z nedohlédnutelně vysokého stropu několik provazů se střapci. Lákají k zatahání.
knihy04.jpg, 43kB

Právě jste zatáhli za jeden z provazů a závěs před vámi pomalu odkrývá prostor za pultem.
Spíše pokoj než-li sklad, který by člověk v zadním traktu obchodu očekával. Dominantou útulné místnosti je velký podivný počítač s obrovitým displejem, na kterém se mihotá světelný nápis KATALOG.
knihy05.jpg, 47kB

Usedněte do retro-futuristického křesla. Odněkud shora vám akorát k ruce sjede těžký ovladač, připomínající ty, kterými se běžně ovládají jeřáby na stavbách.
Srozumitelné symboly vám rychle napoví, jak složitě vyhlížející zařízení jednoduše ovládat. Listujete katalogem, vyhledáváte tituly. Na displeji se zobrazují informace o knížkách. Sloupec knih „protéká“ nahoru a dolů Norimberským trychtýřem až do chvíle, kdy je vám nabídnut vybraný a nalezený titul.
knihy03.jpg, 37kB

Tentokrát zkuste zatáhnout za jiný střapec, kdo ví co se bude za závěsem skrývat nyní... Poslechová místnost s dokonalou akustikou?

Kino jen pro vás, kde se filmy promítají přímo na nebeskou klenbu?