Jan Augusta — portfolio

robo / univerzální držák dekorací / prototyp / 2008

robo-candelabrum / varianta svícen


Robo-svicen00.jpg, 31kB

Cíle tohoto prototypu lze shrnout do tří bodů:

1. Minimalistický vzhled, podřízen pouze funkci výrobku. Svícen vznikl nestandardním složením segmentů kutilské pomůcky s démonickým názvem "třetí ruka". Na první pohled bylo na tomto předmětu patrné, že byl během vývoje oproštěn od jakýchkoli samoúčelných estetizujících manévrů. Tak je tomu i u novotvaru.

2. Naprostá svoboda ve variabilitě podobající se stavebnici. Původní funkce mechanického pomocníka, dává do vínku i nové kompozici svícnu snadnou a rychlou modifikaci podle potřeby.

3. Bezpečnosti při používání. Celý aparát je upevněn do dvou těžkých kovových základen. To zajišťuje svícnu výbornou stabilitu. A asi nejoriginálnější je zcela spolehlivý samozhášecí mechanismus. Každá svíčka je svým spodním koncem uchycena do kovových kolíčků-krokodýlků. Pokud svíčka dohoří až k tomuto bodu, kolíček stiskne knot a tím uhasí svíčku. Zbytek svíčky zůstane zachycený v kolíčku.


Robo-svicen01.jpg, 14kB Robo-svicen02.jpg, 12kB Robo-svicen03.jpg, 12kB Robo-svicen04.jpg, 10kB Robo-svicen05.jpg, 10kB Robo-svicen06.jpg, 9,8kB

Varianta vánoční dekorace


Robo-vanoce00.jpg, 47kB